Araba Camı Nasıl Silinir?


Araçlarda temizlik görüntünün yanı sıra konforlu bir sürüş için de olması gereken bir husustur. Özellikle arabalarda cam temizliği, görüş kalitesini belirleyen en temel unsurdur. Peki araba camları nasıl silinmelidir?

Camlar kirliyse ve uzun süre boyunca temizlenmezse, bu kirler cama yerleşerek birikir ve katmanlar halinde katılaşır. Bu durumda camdan kirleri sökmek zorlaşmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına, camları düzenli aralıklarla sık sık temizlemek en doğru seçimdir. Her işlemde olduğu gibi araba camı temizliği için de dikkat edilmesi ve uyulması gereken bazı hususlar yer almaktadır.

Otomobil Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam Suyu
  • İlk olarak cam temizliğinde kullanılacak olan bezlerin hazırlanması gerekir. Bu bezlerin yüzeyleri pamuksu özellikte olduğundan çok fazla kiri, tozu, küçük sert parçacıkları barındırabilir. Böyle bir bez araç camını silerken çizebilir. Bu sebeple temizlikte kullanılacak olan bezlerin temizliğine dikkat edilmelidir.
  • Temizlik işi için 2 bez, yahut 1 sünger 1 bez gerekmektedir. Bezlerden bir tanesi yerine gazete de kullanılabilir.
  • Temizlenecek olan camın üzerine tercihen sünger ile bolca su sürülüp çamurumsu kirlerden temizlenir ve kurumaya bırakılır.
  • Cam bu görünen kirlerden arındırılıp kurutulduktan sonra, ev camları için de kullanılan camsil sprey yardımı ile camın yukarısından başlayarak cama sıkılır.
  • Cama sıkıldıktan sonra kuru ve temiz bir bez yahut gazete kağıdı yardımıyla, camda daireler çizerek camın temizlenmesi ve böylelikle parlatılması sağlanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, temizliğe camın üst kısmından başlamak olmalıdır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir