Arızalanan OGS ve KGS Kartlarına Yapılması Gereken İşlemler


KGS

OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) hemen hemen her köprü ve otoyolda şoförlerin sıklıkla karşılaştığı çağımız terimleri arasında. İlgili geçiş sistemleri sayesinde gişe, memur ve para üstü gibi terimler de tarihteki yerini almış oldu. Ancak OGS kartı arızası ve KGS kartı arızası durumlarında da çeşitli mağduriyetler ve cezalar söz konusu olabilmekte. Diyelim ki OGS veya KGS kartınız arızalandı. Ne yapacaksınız?

Arıza durumunda ne gibi bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız biz cevap verelim. Öncelikle OGS veya KGS kartınızın arızalı olup olmadığının tespiti için yetkili birime başvurmanız gerekmekte. Bu birimler şu şekilde sıralanmakta. Birimlerden size en yakın olanına rahatlıkla müracaatta bulunup kartınızın arızasının tespitini yaptırabilirsiniz. 1. FSM Köprüsü, 2. Boğaziçi Köprüsü, 3. Çamlıca İstasyonu,4. Mahmutbey İstasyonu,5. Gaziemir İstasyonu (İZMİR),6. Narlıdere İstasyonu (İZMİR),7. Adana Batı Alın,8. Akıncılar (ANKARA)

Birimler bu şekilde sıralanmakta ancak unutmamanız gereken bir husus daha var. Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) kartlarının arızalanması durumunda kartı bankadan satın aldıysanız konu ile ilgili kartı aldığınız bankanın şubelerinden bilgi edinilmesi, TCK kurumundan alınan KGS kartları için de Fatih Sultan Mehmet köprüsü ana kontrol merkezine veya istasyonlara kart sahibinin başvurusu gerekmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir