Cam Suyu Nasıl Yapılır?


Cam Suyu
Cam Suyu

Otomobiller için her yerde cam suyu satılmaktadır. Ancak siz cam suyunu dışardan almak yerine kendi cam suyunuzu yapmak istiyorsanız aşağıda önereceğimiz çeşitli tariflerden en uygununu ve kolay olanı seçebilirsiniz.

Su ve Sıvı Sabun: 1lt. Suya 4/1 oranında sıvı sabun ile silecek suyu yapılabilmektedir. UYARI: Sıvı sabun fazla katmayın tortu tabakaları oluşur ve gözenekler tıkanabilir.

Camsil ve Saf su: Bunun için 2/1 oranını kullanın örneğin 2 şişe su, bir şişe cam sil gibi.

Sirke ve Saf su: Bu karışım daha çok kış aylarında kullanılır.1lt suya bir yemek kaşığı sirke ile karıştırın ve cam sil deposuna ekleyin. Camınızı parlak tutar ve yağmur taneleri kolayca kaybolur. UYARI: Sirke asidik olduğu için boyalarınız zarar görebilir dikkatli olun fazla kullanmayın.

Camsil Saf su Parfüm: Bu karışım da cam sili kaliteli alın ve suyumuz saf olsun özellikle ve sizin beğendiğiniz kokuyu karışıma ilave ederek aracınızın içerisini güzel kokular saracaktır.

Siz de daha çeşitli karışımlarla kendi aracının cam suyunu hazırlayabilirsiniz.

Öneriler;

  • Satın aldığınız cam suyuna bir miktar saf su ekleyerek cam suyunu kullanma ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Kendiniz karışım oluştururken daima saf su kullanın çünkü çeşme suyunun içindeki mineraller püskürtme pompasını tıkayacağını unutmayalım.
  • Karışımlarda çoğunluk her zaman saf su olsun.
  • Sıvı deterjanı fazla kullanmayın tortulanma yapacaktır.
  • Cam suyunuza kendi özel güzel kokularınızı ilave edebilirsiniz aracınızın içini ferahlatır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir