LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Nedir Nereden Alınır


LPG
LPG

LPG sızdırmazlık raporu üzerine lpg (otogaz) takılan ve fabrika çıkışında lpg’li olarak üretilen araçların belirli periyotlar halinde yaşanabilecek herhangi bir gaz sızıntısının önüne geçilebilmesi amacıyla yetkililer tarafından  sızıntı, standartlara uygunluk vs. gibi kalemlerde yapılan kontroller sonucunda düzenlenen rapordur.

Araçların muayeneleri esnasında yaptırılması gerekmektedir. Kontrollerde herhangi bir sızıntıya rastlanması, standart dışı yapılan montajla karşılaşılması gibi durumlarda bu eksikliğin giderilmesi hususunda araç sahibi uyarılarak ilgili eksiklikler tamamlattırılır. Aksi taktirde aracın muayene işlemi yaptırılamamaktadır.

LPG sızdırmazlık kontrolü Makine Mühendisleri Odası ve Muayene İstasyonları tarafından yapılmaktadır. Arıca bazı devlet üniversiteleri de sızdırmazlık kontrolü yapabilmektedir. Yapılan kontroller sonucunda alınacak rapor muayene istasyonunda ilgililere gösterilmektedir. Araç sızdırmazlık raporu 2013 yılı ücreti, binek araçlarda 25,00 TL olarak belirlenmiştir. (yazı yayın tarihine göre değişiklik gösterebilir)

Kendinizin ve trafikteki insanların can güvenliği açısından ilgili muayenenin yaptırılması aksatılmaması gereken bir görevdir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir