Mercedes AMG C63 AMG Coupé Özellikleri


Mercedes AMG C63

Almanya’nın lider otomotiv üreticilerinden Mercedes’ten AMG C63 AMG Coupé. Mercedes’ten AMG C63 AMG Coupé geldi. Yeni Mercedes modeli Mercedes AMG C63 AMG Coupé.

İşte beklenen Mercedes AMG C63 AMG Coupé Özellikleri

Mercedes AMG Coupe
Mercedes AMG Coupe

Mercedes yakınlarda tanıttığı C Serisi Coupé modellerine en sportif model ekledi. Bilindiği gibi AMG tarafından hazırlanan otomobilin iki farklı güç çıkışı sunan alternatifi mevcut.

Almanya`nın stuttgart şehri`nde kurulmuştur. 1926 yılında kuruluna Mercedes C serisi coupe modellerine bir yenisini ekledi. Mercedes AMG C63 AMG Coupe  özellikleri de kullanıcılara sunuldu.

Tasarımın konusunda beklenen değişiklikleri yapan Mercedes, AMG C63 AMG Coupe modeli için otomobilin geniş hava girişine sahip ön tamponu ve AMG logolu ön panjuru sportif detayların başlangıcını ekledi. Dinamik bir görünüm sunan kalın yan eteklere sahip Mercedes AMG C63 AMG Coupe, yan bölümleri makyajlanmış arka tampon ve dörtlü egzoz çıkışı gibi ayrıntılara da sahip olan otomobilin S versiyonlarında 19 inç çaplı jantlar, karbon fiber yan aynalar ve ince yapılı spoiler gibi detaylar bulunuyor.

Mercedes AMG C63 AMG Coupe’da araç içine adım atıldığında bir bölümü Alcantara kaplı direksiyon simidi ve AMG logoları haricinde otomobilin farklılığını işaret eden en büyük donanım sabit kafalıklı ve yüksek yan destek sunan ön koltuklar olduğu gözleniyor. Orta konsolda sunulan karbon fiber kaplama da sportif yapıyı destekler konumda bulunuyor.

Mercedes AMG C63 AMG Coupe, sedan ve station wagon segmentinde olduğu gibi kaput altında yer alan çift turbo beslemeye sahip, 4 litre hacimli v8 motorun iki versiyonuna sahip olacak otomobilin giriş modelleri 470 beygir güç, 650 Nm tork üretebiliyor. 7 ileri vitesli AMG SPEEDSHIFT MCT ile 0’dan 100 km/s sürate 4 saniyede ulaşılırken
maksimum sürat 250 km/s olarak belirlenmiş.

S versiyonda aynı motorun 510 beygir güç, 700 Nm tork üretebilen seçeneği bulunuyor. 0’dan 100 km/s sürate 3.9 saniyede ulaşabilen Mercedes AMG C63 AMG Coupe maksimum sürati yine 250 km/s olarak kalsa da her iki aracın da ulaşabildiği maksimum sürat AMG sürüş paketiyle 290 km/s’ye yükseltilebiliyor. Mercedes AMG C63 AMG Coupe artık kullanıcı deneyimlerini beklyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir