Otomobil Koltuğu Nasıl Silinir?


Aracınızın iç bakımı, en az dış bakımı kadar önemli. Sağlıklı, huzurlu bir sürüş keyfi ve aynı zamanda aracınızın ikinci el değerini yükseltmek  için döşeme temizliği ve püf noktaları karşınızda.

  • Kullanacağınız leke çıkarıcı ürün ne olursa olsun, kullanmadan önce mutlaka döşemenin küçük bir yerinde test edin.
  • Döşemenin özelliklerini dikkate alarak, temizlik malzemelerini ve yardımcı aparatları seçin. Deri döşemeler için özel üretilmiş temizlik ürünlerini ve fırçalarını kullanın.
  • Lekeleri ovalayarak çıkartmak, lekenin daha derine yayılmasına ve inatçı bir hal almasına neden olur. Islatarak yumuşattığınız lekeyi ovalamak yerine bir bez ya da havlu ile bastırarak temizleyin. Leke solana kadar aynı işleme devam edin.

Otomobil Koltuğu Lekeleri İçin İpuçları:

Mürekkep lekeleri için saç spreyi ya da su ile seyreltilmiş alkolü deneyin. Lekeli bölgeye saç spreyini sıkın. Temiz ve hafif nemli bir bez ile dikkatlice temizleyip kurutun.

Yağ lekeleri için sulandırılmış tiner kullanın. Bir fincan tineri bir fincan su ile seyreltin. Pamuklu bir bezi tinerli suya batırıp, lekenin üzerini ıslatın. Bir çay kaşığı tuz ya da mısır unu serpip bir gece bekletin. Ertesi gün vakumlu bir süpürge yardımıyla temizleyin.

Kahve lekeleri için lekenin üzerine çok az miktarda soğuk su dökerek kahvenin açılmasını sağlayın. Lekenin üzerine kağıt havlu ile bastırın. Lekenin rengi açılana kadar aynı işlemi uygulayın. İnatçı lekeler için lekenin üzerine birkaç samla cam temizleyici dökün. Birkaç dakika bekledikten sonra kağıt havlu ile bastırıp temizleyin.

Kan lekeleri için asla sıcak su ve sabun kullanmayın. Lekenin üzerine soğuk su uygulayıp çözülmesini sağlayın. Kağıt havlu ile bastırıp temizleyin.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir