Station Wagon Arabanın Avantajları


Station Wagon
Station Wagon

Türkiye’de çok kullanılmayan ancak Avrupa’da ailelerin en çok tercih ettiği araba tiplerinden birisi de station wagondur. Stationwagon otomobillerin bagajı, sedan bagaja göre daha büyük olmakta olup, aracın yolcu ve bagaj bölümünü tek bir bütün haline getirir. Peki bunun avantajları neler olabilir? Bir göz atalım:

  • Malzeme taşımak : Mesela yeni bir dolap aldınız ve evinize taşımak istiyorsunuz. Arka koltukları indirip, bagajdan içeri dolabı güvenli bir şekilde sabitleyince sizin aracınızdan daha güzeli olmaz.
  • İş amaçlı : Çalıştığınız sektöre göre değişiklik göstermekle birlikte aracınızı ufak bir iş deponuz haline getirebilirsiniz. Bütün malzemelerinizi alabilecek kadar büyüklüğe sahip ve kullanışlı olabilir.
  • Yeterli kapasite : Diyelim ki haftasonu ve arkadaşlarınızla denize gitmeye karar verdiniz. Sorun değil tüm eşyalarınıza ve arkadaşlarınıza sığacak kadar yer var.
  • Uyku amaçlı : Diyelim ki iki kişi yola çıktınız ve arabada yola ara vermek isteyorsunuz. Aracınıza uygun portatif bir yatak koyarsanız, arka koltukları indirip, uzunlamasına bir yatak serdiğiniz zaman şekerlemenizi yapıp uykunuzu alabilirsiniz. Ayrıca yemek için ayrıca tutturulabilir portatif masalar kurabilir, yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz
  • Aktivite amaçlı : Kış vakti ve bir dağa kayak yapmaya gideceksiniz. Tüm ailenizi ve eşyalarınızı arabanızın içine, kayak malzemelerinizi de tavana yaptırcağınız askılarla sabitleyip gidebilirsiniz.
  • Şehirlerarası seyehat : Uzun seyahatlerde aranan en büyük ihtiyaç konfordur. Konfor diyince de akla station wagon arabalar gelir. Minik eviniz sizi ve ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir