Tesla Motors Pickup Nedir? Lansmanı Ne Zaman?


Tesla Motors Pickup

Tesla Motors yeni bir pickup araç piyasaya sürme çapalarında. Tesla Motors’un sahibi olan Elon Musk’ın yaptığı son açıklamalarda, üzerinde çalıştıkları yeni pickup’tan da bahsetti. Elon Musk’ın yaptığı açıklamalara göre aracın temel fiyatı 50 bin Dolar civarlarında olacak. Tesla Motors’un diğer araba modellerine baktığımızda, araç fiyatlarının 35 ila 124 bin Dolar aralığında olduğunu görülmektedir. 50 bin Dolarlık bu araç bu yüzden gayet makul bir fiyat ile karşımızda.

Tesla Pickup Nedir?

Elon Musk bulunduğu açıklamalarda pickup’ın çoğu özelliğini paylaşmamış olsa da elimizdeki bilgiler bu pickup’ın güzel olacağını gösteriyor. Elon Musk yaptığı açıklamalarda en fazla aracın fiyatına vurgu yaptı ve insanların 50 bin dolara harika bir pickup alabilmesi gerektiğini dile getirdi. Tesla markasının yeni pickup aracının temel fiyatı olan 50 bin dolar, eklenen özeliklerle de artıyor. Elon Musk’ın verdiği bilgilere göre bu pickup bir dolu depo ile yaklaşık 700 kilometre yol yapabileceği planlanmaktadır. Ayrıca dinamik süspansiyonlara sahip olduğu da söyleniyor. Pickup’larda olması gereken 4 çeker özelliğe sahip olan bu araç güç vermek için 4 tekerleğini de kullanabilecek ve böylece yük taşımak için fazlasıyla iddialı bir araç olacak.

Özelliklerini açıklayan Elon Musk, bu özelliklerle bu aracın diğer kamyonetlerden çok farklı ve iddialı olacağını söyledi. Tüm bunlar dışında, Elon Musk ayrıca bu aracın Ford’un pickup’ı F-150’den daha güçlü ve işlevsel ve Porsche 911 kadar sportif bir görünüme sahip olacağını söyledi. Bu aracın ne zaman tanıtılacağı, kaç farklı modelden oluşacağı, tüm donanım özellikleri ve net fiyatı daha belli değil ama 2020 civarlarında yollarda bu aracı görmeyi bekliyoruz.

Tesla Pickup Lansmanı Ne Zaman?

Tesla markası çıkaracağı yeni aracın ne zaman tüm dünyada piyasaya sunulacağı hakkında bilgi vermedi. Lansman tarihinin belli olmamasının yanı sıra aracın kaç farklı modelden oluşacağı ve hangi donanımsal özellikleri içinde barındıracağı hala bir netlik kazanamadı. Fakat Tesla’nın büyük hayran kitlesi Tesla’nın çıkaracağı büyük bir sabırsızlıkla beklemekte. Tesla markası büyük ihtimalle diğer modellerinde olduğu gibi otomobil dünyasına çok çarpıcı bir araç ile çıkmayı planlamakta.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.