Yakıt Tasarruf Cihazı? İşe Yarıyor mu?


Yakıt
Yakıt

Yakıt tasarruf cihazı gerçekten işe yarıyor mu? Yakıt tasarruf cihazları motora zarar verir mi?

Yakıt tasarruf cihazları izinli ve resmi olarak satışına izin verilen, bir çok ülkede araçlara takılarak kullanılan cihazlardır.

Araçlara takılarak kullanılmasında büyük problemler çıkarmamıştır bu cihazlar. Yakıt tasarruf cihazları pazarlama anlamında nasıl çalıştığı, neler yapabildiği gibi teorik bilgi ve anlatımlarda oldukça kullanışlı ve takılması gereken bir cihazmış gibi gelebilir size. Fakat pratik uygulamalarda ne yazık ki pek anlatılan gibi yüksek oranlarda tasarruf sağlayamaya biliyor. Yani bir araca %20-30 civarında yakıt tasarrufu yaptıracağını vaat eden cihazlar, araca takıldığında bu oranları tutturamayabiliyor..

Yakıt tasarruf cihazı

Piyasada bir çok yakıt tasarruf cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlar arasında seçim yaparken hangi araca hangi yakıt tasarruf cihazı takılır? Bizim aracımız bu cihazlara uygun mu? Aracımın motoruna zarar verir mi?

Bunlar bu cihazları akmadan önce önemli olarak üzerinde durulması gereken konulardır. Bu durumda yapılması en doğru yol aracınızın üreticisinin tavsiyesine uymak yada üreticisinden tavsiye almak en uygun yol olur. Yakıt tasarruf cihazları gerçekten çok randıman veren cihazlar olsaydı araç üreticileri mutlaka bu cihazlar üzerine ciddi yatırımlar yaparlardı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir.

Yakıt tasarrufu yapmak adına mutlaka taktırma gereğini duyanlar, yakıt tasarruf cihazını motora yakıt gönderen motor aksamlarına takacakları için motorlarında ciddi sorunlar açmadan mutlaka araç üreticisinden tavsiye alması yararlarına olacaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir